Bank Spółdzielczy w Jasienicy

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności Ważne zmiany dotyczące PSD2

Ważne zmiany dotyczące PSD2

Czym jest PSD2?

Komisja Europejska wprowadziła dyrektywę w sprawie usług płatniczych (PSD2), aby zwiększyć bezpieczeństwo płatności oraz pobudzić innowacyjność i konkurencyjność. Dyrektywa PSD2 będzie miała znaczący wpływ zwłaszcza na transakcje w handlu elektronicznym spowoduje konieczność wdrożenia "silnego uwierzytelniania". Postanowienia dotyczące silnego uwierzytelniania zawarte w dyrektywie PSD2 wchodzą w życie z dniem 14 września 2019 r. i będą obowiązywać w całej Europie.

 


 

Na czym polega silne uwierzytelnianie?

Silne uwierzytelnianie wprowadza dodatkowe wymogi bezpieczeństwa w zakresie uwierzytelniania (czyli tego, w jaki sposób klienci potwierdzają, że są osobami za które się podają). Oznacza to, że kliencie będą zobowiązani stosować dodatkową formę weryfikacji swojej tożsamości.


Nowości

Niektóre z operacji finansowych będą wymagały od Ciebie użycia silnego uwierzytelnienia. Możemy poprosić Cię o weryfikację za pomocą hasła SMS m.in.:

  • podczas sprawdzania historii transakcji starszej niż 90dni,
  • raz na 90dni w trakcie logowania do Internet Bankingu
Płatności kartą
Zwiększone bezpieczeństwo płatności kartą podczas zakupów w sklepach stacjonarnych. Możemy poprosić Cię o zatwierdzenie transakcji kodem PIN, obejmuje to również transakcje poniżej 50zł.
Nowe logowanie
Dotychczasowe logowanie zostanie zastąpione logowaniem dwuetapowym - login i hasło, a w drugim etapie hasło SMS.
Przy pierwszym logowaniu zostaniesz poproszony o wpisanie kodu uwierzytelnienia do haseł SMS, zapamiętaj go!